Адреса

м. Харків, вул. Добровольців (Молодої Гвардії), 15/17, 4 поверх, каб. 408

Зателефонуйте

+38 050 915 05 38

 Напишіть

pptaf87@gmail.com

Утеплення

Оскільки метал має дуже високу теплопровідність, то для досягнення необхідної температури всередині обов’язково проводиться утеплення ангарів.

Яким вимогам має відповідати утеплювач для ангару?

Як утеплити ангар, якщо його конструктивні особливості – матеріал та форма диктують деякі вимоги, яким має відповідати теплоізоляційний матеріал:

  • Пластичність – під впливом перепаду температур металева поверхня ангару «грає», тобто. вона стискається і розширюється, тому утеплювач має бути досить пластичним, щоб не тріскатися від подібних перепадів;
  • Висока адгезія – ангар – велика металоконструкція, і щоб її утеплити потрібен матеріал, що має гарне зчеплення, здатний «зачепитися» за гладку поверхню профлиста;
  • Хороші теплоізоляційні властивості – оскільки стіни та покрівля ангару дуже тонкі, то завдання щодо термоізоляції повністю лягає на утеплювач;
  • невелика маса – безкаркасні та каркасні ангари зводяться зазвичай із склепінчастим дахом, тобто. стіни та покрівля – єдине ціле, і перевантажувати таку конструкцію категорично не можна, щоб уникнути обвалення.

Всім цією вимогою відповідає утеплення ангарів пінополіуретаном (ППУ).

Наноситься піна на поверхню за допомогою спеціального апарату, в якому поєднуються компоненти майбутнього утеплювача. Готова суміш подається до розпилювача під високим тиском. Як тільки поліуретан потрапляє на поверхню, він вступає в хімічну реакцію з атмосферним повітрям і починає пінитися. За рахунок захоплення молекул повітря його обсяг збільшується у 80-100 разів.

Такий спосіб нанесення дозволяє зробити утеплення ангару будь-якої конфігурації, заповнивши навіть незначні стики.

ППУ – матеріал із високим ступенем адгезії. Піна прилипає і фіксується на поверхні будь-якого, навіть гладкого матеріалу.

Він не вимагає якихось додаткових зусиль щодо попередньої підготовки поверхні перед нанесенням – її достатньо механічно очистити від пилу.

Пережитки минулого

Ціна утеплення ангару або складу напиленням пінополіуретану залежатиме в першу чергу від площі споруди та складності її конфігурації. Але з огляду на великі обсяги вона не може бути низькою. Тому деякі підрядні організації, дбаючи більше про власну вигоду, ніж про благо клієнта, пропонують з метою економії зробити утеплення ангару з використанням мінеральної вати, пінопласту або гарячого бітуму. Але це сумнівна вигода — ці матеріали вже втратили актуальність, оскільки їх використання менш ефективне порівняно з напилюванням ППУ і має низку обмежень.

Мінеральна вата – матеріал дуже гігроскопічний, тобто. сильно поглинає вологу та довго її може утримувати, а мокра вата втрачає до 90% термоізоляційних властивостей.