Адреса

м. Харків, вул. Добровольців (Молодої Гвардії), 15/17, 4 поверх, каб. 408

Зателефонуйте

+38 050 915 05 38

 Напишіть

pptaf87@gmail.com

Чим ангара відрізняється від навісу

Ангарами називають будь-яке промислове приміщення аркового, прямостінного, полігонального чи шатрового типу.
Ангар є швидкобудуюємі будівлю. Залежно від технології ангари можуть бути каркасними і безкаркасними. Під час будівництва каркасних ангарів монтується каркас (несучі металоконструкції), але в нього кріпиться огородження. Також існують каркасно-тентові ангари, покриті тканиною ПВХ. Арковий ангар часто виконаний із спеціального гофрованого металевого профілю, при цьому використовуються інші матеріали (наприклад, дерево).

Навіс же, своєю чергою – це особлива покрівля, яка тримається в статичному положенні за рахунок опор. Опорами для такої покрівлі зазвичай є міцні стовпи, але в залежності від характеру та призначення об’єкта їх частково можуть замінити стіни. Тоді виникає цілком логічне питання, а в чому тоді різниця між навісом та ангаром, адже й у першого є стіни та у другого? Ангар має чотири стіни, одна/дві з яких має широкий отвір або хвіртку, призначену для входу, або в’їзду техніки в ангар. У навісу може бути максимум лише три стіни, крім того, є ще ряд істотних відмінностей, які ми розглянемо далі.

У містобудівному законодавстві прямо зафіксовано, що навіс не слід вважати об’єктом капітального будівництва, оскільки є об’єктом тимчасового будівництва. Але в той же час вищі суди, тлумачачи норми, що містяться в містобудівному кодексі, вказують на те, що суд може визнати будівництво капітальним, якщо воно:
— не може бути перенесена без заподіяння їй серйозної шкоди;

  • є нерозбірною;
  • має фундамент;
  • має підведені стаціонарні комунікації (будь-які крім електрики);
  • Має дозвільні документи як об’єкт нерухомості.

Навіс ніяк неможливо кваліфікувати як будинок, оскільки він не має жодної правової характеристики, що відноситься до таких об’єктів нерухомості.

Добре під навісами розміщувати сіновали, з одного боку корми захищені від дощу, а з іншого добре продуваються з усіх боків і не пріють.