Адреса

м. Харків, вул. Добровольців (Молодої Гвардії), 15/17, 4 поверх, каб. 408

Зателефонуйте

+38 050 915 05 38

 Напишіть

pptaf87@gmail.com

Як узаконити ангар в Україні

Якщо ви збудували на своїй законній ділянці заміський будинок, це ще не означає, що він ваш. Уявіть собі, що без оформлення прав власності на самовільно побудовану нерухомість, вона не вважатиметься за вашу. Те саме стосується різних прибудов та господарських будівель. Тому, щоб не мати проблем надалі, самовільні споруди та перепланування необхідно офіційно реєструвати.

Самобудом, згідно з Цивільним кодексом, вважають нерухомість, яка побудована або будується в даний момент:

— на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети;

  • без належного дозволу або правильно затвердженого проекту;
  • Зі суттєвими порушеннями норм і правил.

На даний момент діють три способи узаконення самовільно збудованих будівель: загальний порядок, спрощений і окремо для будинків, збудованих раніше 5 серпня 1992 року.

Загальний порядок загалом не змінився. Щоб будову ввели в експлуатацію, власнику необхідно отримати права на земельну ділянку, якщо йдеться про будинок, за правилами оформити проектну документацію, отримати дозволи від усіх техслужб, оформити договори підряду, провести авторський і технагляд, якщо є необхідність, то перебудувати будівлю у відповідність до усіма будівельними нормами. Після цього самобуд подають у ДАБК з усіма зібраними документами. Тут же ви отримаєте документ, що встановлює на свою нерухомість.

За спрощеним порядком до комісії необхідно подавати меншу кількість документів. Але скористатися таким порядком можна лише за наявності чітко визначених об’єктів. По-перше, це житлові та дачні будинки, господарські будівлі та різні прибудови, побудовані з 5.08.1992 року по 12.03.2011 року. По-друге, це будівлі громадського чи сільськогосподарського призначення 1 та 2 категорії складності, зведені до 12.03.2011 року. Якщо ваші будівлі відповідають цим умовам, то потрібно подати акт про право власності на землю або договір оренди та техзвіт,

який засвідчить обстеження будови та комунікаційних мереж. Далі залишається чекати рішення про прийом об’єкта в експлуатацію з ДАБК лише 10 днів.

Будинки та хозпостройки, збудовані до 5 серпня 1992 року, виділяються в окрему категорію для реєстрації, тому що до цієї дати не існувало законодавчих вимог щодо необхідності вводити будинки та хойпобудови в експлуатацію. З 1992 року за постановою Кабміну введення в експлуатацію стало обов’язковим для всіх будівель, натомість з’явилася стаття у Кодексі Законів про адміністративні правопорушення зі штрафами.